Romanian Project Community
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Simularea Evaluarii Nationale data la Matematica pe data de 01.02.2013

In jos

Simularea Evaluarii Nationale data la Matematica pe data de 01.02.2013 Empty Simularea Evaluarii Nationale data la Matematica pe data de 01.02.2013

Mesaj Scris de Andy. Sam Feb 09, 2013 10:02 am

Simularea asta a fost un esec total pentru mine, ca si pentru voi toti. Nu mi-e rusine sa imi impartasesc nota provizorie calculata de mine, care este 5.20, adica 52 de puncte. Pana luni, mai sunt de asteptat 2 zile. Deci, problema cu hexagonul ne-a omorat, cu toate ca a fost usoara. Numai zic si de trapez, in loc sa pun suma celor doua unghiuri, am pus chiar unghiul la raspuns, adica 55 grade, ceea ce implica 110 grade suma celor doua. La problema a cincea de la Subiectul al II-lea ne-a omorat, deci practic ne-a omorat. Ma, deci eu am crezut ca expresia asta ,,doua cate doua" inseamna primele 2 cifre la fel, dar diferite de celelalte 2 cifre, care sunt egale intre ele, ca numarul de la punctul a: 1199. Uitandu-ma in barem, am vazut ca ,,doua cate doua" inseamna a diferit de b diferit de c diferit de d, care implica si d diferit de a, adica fiecare numar trebuie sa fie diferit, deci la punctul a, era gresit, adica nu ne convenea, cum spunea in barem. La punctul b, mare esec, daca nu ai inteles ce inseamna ,,doua cate doua". La Subiectul al II-lea, pe langa problema intai, adica cea cu hexagonul, la a doua, a fost un esec total la punctul c. Deci, nici stand 5 ore in fata subiectului, nu puteai rezolva problema. Dar era usoara daca stiai de unde sa o apuci.

SUBIECTE: http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/1/186/3927/10536879/4/en-sim-i-subiect-buc.pdf
BAREM: http://mate.info.ro/UploadedMaterials/Mate.Info.Ro.2287%20Barem%20-%20Simulare%20Evaluarea%20Nationala%201.02.2013%20Bucuresti.pdf
Andy.
Andy.
Administrator
Administrator

Mesaje : 90
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/02/2013
Varsta : 25
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum